Rozhovor o 2. sérii s Patrickem Monahanem

2007-05-26 - 17:10:05 | autor: Mephisto

foto: Patrick Zašli jsme se podívat na natáčení druhé série. Zastavili jsme se s Patrickem Monahanem, člověkem, který rozehříval obecenstvo před natáčením, a zeptali se ho co si myslí o nové sérii...

> Takže vy jste pracoval u všech epizod nové série?
Ano, dělal jsem to už při poslední epizodě první série, a když pak byla druhá série objednaná, zeptali se mě, jestli v tom chci pokračovat. S nadšením jsem souhlasil.
> Je to dobrá parta, co chodí do publika?
Rozhodně - opravdu je to baví. Bylo to zvláštní když jsem začínal, byl jsem zdrženlivý, protože jsem o tom nic nevěděl, ale teď jsem dělal na všech epizodách a na poslední z první série. Opravdu jsem se do toho dostal a teď jsem jako někdo z publika. To taky ví všechno!

Když jsem pracoval v komediálních klubech, rozumněl jsem, proč lidé do těchto klubů chodí, ale nikdy jsem nepochápal, proč by někdo chodil na natáčení seriálu, zvlášť když to někdy trvá i čtyři hodiny. Ale teď když tu pracuji mi to dochází. Vlastně jsou to dost zábavné zážitky.

Je to jako sledovat "Jen oslové a koně". Jsem opravdový fanda této show, takže představa, že bych byl jen tři stopy od hrajícího Davida Jason - jak úžasné to musí být? Pro tyto lidi je to jako Jen Oslové a Koně a natáčení před živým publikem jim dává šanci vidět jejich hrdiny v akci. Je to skvělá show a diváci jsou vtaženi dovnitř.

> Snažil jste se přidržovat první série?
Tak trochu, ale dobrá věc na nové sérii je, že je na první nezávislá, takže o první sérii nemusíte vědět nic.

Krásné na tomto sitcomu je to, že jeho postavy jsou tak unikátní a tak výborně napsané. Mají nějaké pozadí svého života, ale vůbec ho nepotřebujete znát, protože jsou tak nepředvídatelní a odlišní, že je velice rychle poznáte. Během pěti minut řekněte "ok, vím jaký je, dělá věci tak a tak", takže opravdu nemusíte vidět předchozí epizodu, abyste pochopili současnou. Je to spíš jako sledovat parádní show skečů než sitcom.

Článek byl přeložen z anglického originálu zveřejněného na stránkách společnosti Channel4.
zpět | nahoru