The IT Crowd
[img: Nahodny screenshot]
   S01E02 - Kalamity Jen - 27.3. 23:10.

Seriál The IT Crowd neboli Ajťáci

Vítejte na fanouškovském webu seriálu The IT Crowd. Připravujeme pro vás řadu novinek a zajímavých odkazů aby vám neuniklo nic ze seriálového světa Ajťáků. Zároveň doufáme, že si o jakékoliv novinky podělíte i vy a sdělíte nám je prostřednictvím sekce Guestbook. V mezičase si můžete zahrát hry pro dva hráče.

Rozhovor s Royem - část 1.

2007-04-18 - 19:33:43 | autor: Mephisto
> Diváci Vás nejlépe znají z Vaší role ve filmu Festival. Vyhrál jste Skotskou BAFTA (Britská akademie filmových a televizních umění) cenu, nebo ne?
Ano, bylo to před několika týdny. Bylo to super. Přestože to nechci zlehčovat, byla to cena za nejlepšího skotského herce ve skotském filmu a mám pocit, že se tento rok účastnili pouze dva nebo tři skotské filmy. Ale i tak je to super, lepší než nevyhrát nic.
> Domácí půdou je pro Vás The Clinic. Je to jedna z největších irských show vůbec.
Daří se jí opravdu skvěle a získala si nějakých 49 procent diváků. Ale nejsem si jistý co s ní zamýšlejí ve smyslu vysílání v Británii. Myslím, že musí mít jistý počet epizod když to chtějí prodat. Oni dělají pouze osm hodinových dílů za rok.
> Byla to záminka k opuštění The Clinic?
Ne, chtěl jsem odejít. Udělal jsem tam všechno co jsem mohl. Postava, kterou jsem hrál byla velmi výrazná, skoro autista, a když hrajete takto výraznou postavu, je těžké zbavit se toho v očích diváků. Musel jsem odejít.
> Jste fanoušek Grahama Linehana?
Jsem jeho fanda celou věčnost. Jakmile jsem se dozvěděl, že něco chystá, chtěl jsem být u toho. Ale nikdy by mě nenapadlo, že tam budu hrát.
> Byl Roy napsán jako irský charakter?
Ne ne, Graham ho opravdu nechtěl jako Ira. Dělali jsme kvůli tomu několik zkoušek, na jedné z nich jsem mluvil s britským přízvukem, abych viděl jak to vypadá. Graham od začátku říkal: "Chris, je to skvělé, ale ta postava není Ir, nemůžeme to použít", a o tom to bylo. Dělali jsme na to s Chrahamem tak dlouho, dokud nebyla dostatečně přesvědčivá.
> Natáčí se před živým obecenstvem, je to na Vás velký tlak?
Trochu, ale zjistili jsme, že máme opravdu dobře nazkoušeno, víc než máte normálně, když filmujete. Nikdy jsme v jiných sitcomech nestrávili více času nacvičováním. Měli jsme tým, který nám opravdu pomáhal, tlačil nás dopředu.
> Bylo těžké nesmát se při natáčení?
Sakra jo! Nemohl jsem se podívat na Richarda. Nemohl jsem se podívat na jeho obličej. Umíral jsem. Pamatuji si první týden, každý byl klidný, chtěli jsme tím prostě proplout a udělat to dobře. Ale byly tam scény, kde bylo nemožné nesmát se. Richard byl hrozně profesionální, díval se na mě a já se topil v slzách, ale nebyl jsem na záběru, takže to nevadilo, i když je to dost neprofesionální. Ale pak Richard dokončil svou pasáž, kamera najela na mne a publikum puklo smíchy. Občas Richard udělal úplnou pitominu, maličkost a já se smál. Některé scény se musely vystříhat, protože jsem se nemohl přestat smát.
Článek byl přeložen z anglického originálu zveřejněného na stránkách společnosti Channel4.

>>> 2. částPřidat.eu záložkuCopyright © 2007-2024 | theITCROWD.cz | Ajťáci