The IT Crowd
[img: Nahodny screenshot]
   S01E02 - Kalamity Jen - 27.3. 23:10.

Seriál The IT Crowd neboli Ajťáci

Vítejte na fanouškovském webu seriálu The IT Crowd. Připravujeme pro vás řadu novinek a zajímavých odkazů aby vám neuniklo nic ze seriálového světa Ajťáků. Zároveň doufáme, že si o jakékoliv novinky podělíte i vy a sdělíte nám je prostřednictvím sekce Guestbook. V mezičase si můžete zahrát hry pro dva hráče.

Rozhovor s Royem - část 2.

2007-04-26 - 15:06:19 | autor: Mephisto
> Preferuješ hraní komediálních nebo vážných rolí?
Chci si teď na dlouhou dobu od komedie odpočinout. Nebyl bych schopný hrát ji dlouhodobě. Existují lidé, kteří jsou v tom výborní. Já nejsem, i když hraju dobře, nejsem komik. Miluju komedii, pokud je napsaná tak skvěle, jako ji píše Graham, což je ovšem málo kdy - a v tom je problém. Například drama nemusí být úplně dokonalé a bude úspěšné, ale pokud uděláte nedokonalou komedii, je to katastrofa.
> Řekni mi něco o tvé postavě, o Royovi.
Je to uslintánek s vyšším seběvědomím, než na jaké opravdu má. Trochu útočný a stejně plný strachu. Arogantní a ignorantský hlupák. Funguje jako postava jen ve spojení s Mossem. Kdyby tam Moss nebyl, nefungovalo by to. Tyto dvě postavy mohou existovat pouze v páru. Můžete si představit jejich první den na univerzitě, kde všichni ostatní se baví v baru, jen oni dva sedí u počítačů. První týden na sebe pravděpodobně ani nepromluví, ani se nezpřátelí z kýmkoliv dalším z celé koleje. Dost tomu odpovídají.
> Jaké jsou tvé znalosti IT?
Nic moc. Docela s tím bojuji. Mám počítač, který je každou chvíli rozbitý. Většinou se prostě rozpadne. Opravdu nejsem technický typ; ale mám rád ebay.
> Znal jsi Katherinu i Richarda už před natáčením?
Ano. Potkal jsem Richarda na festivalu, hráli jsme spolu šachy. Katherinu znám z umělecké školy. Richard mě k tomu vlastně navedl. Věděl o tom seriálu už roky. Graham o něm (o seriálu) mluvil už před čtyřmi lety a život mu vdechl v nějaké cestovní kanceláři. Prostě Richard k tomu byl přizván roky předemnou. Pak začali hledat Roye a oslovili mě. Trochu jsme si o tom promluvili a já to přijal. Začali jsme hledat Jen a já na ní navrhnul Katherinu.
> Richard studoval práva na Cambridge. Je opravdu tak inteligentní snaživec jako jeho postava Moss?
Ne ne, je to hrozný lenoch. To zjistítě hned jak s ním poprvé promluvíte. Jde domů, sleduje "Jsem celebrita, dostaňte mě odsud" a jí u toho laciné tyčinky. To je jeho život, vše co dělá.
> Mohli jste nějak mluvit do scénáře?
Graham dával volnou ruku všemu. Neměli jsme pevné plány, nebyl to puntičkář. Nechal projít cokoliv, pokud to dělalo správný dojem. Nezávisle na tom, jestli to bylo ve scénáři nebo se improvizovalo. Občas to vedlo i k dvoudenním rozhovorům co a jak. Je to přirozené a přesně to, co se v dobrých projektech dělá. Samozřejmě jsme měli mraky návrhů, ale většina z toho byly nesmysly.
> Nevytvářelo to při natáčení chaos?
Nakonec jsme měli takovouto strukturu celého týdne. V pondělí jsme si pročetli scénář, všechno bylo v pohodě. Úterky byly noční můrou, objevila se spousta problémů. Ve středu jsme se zkoušeli přes tyto problémy dostat, ale objevily se další problémy. Takže jsme scénář znovu přepisovali. Ve čtvrtek jsme začali znova nacvičovat. Graham je děsně flexibilní scénárista, prostě se rozhodne, že škrtne čtyři scény, nahradí je dvěma, pak jde domů a napíše je. Bylo to vyjímečné, ale fungovalo to dokonale.
Článek byl přeložen z anglického originálu zveřejněného na stránkách společnosti Channel4.


Přidat.eu záložkuCopyright © 2007-2023 | theITCROWD.cz | Ajťáci